ITT Cannon, LLC CA3100E28-12SXBF80
CA3100E28-12SXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E28-12SXBF80
Brief Description
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E28-12SXBF80.pdf
Availability of CA3100E28-12SXBF80
QUANTITY
CA3100E28-12SXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E28-12SXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100E28-12SXBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E28-12SXBF80
Related LinksCA3100E28, CA3100E28-12SXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E28-12SXBF80 Details Description
Related parts for CA3100E28-12SXBF80
CONN HEADER 2POS .100" VERT TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 10A TO-220AB datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 125VAC 2AG datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS R/A TIN NAT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 48VDC datasheet.pdf