ITT Cannon, LLC CA3100E28-15PBF80-05
CA3100E28-15PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E28-15PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E28-15PBF80-05.pdf
Availability of CA3100E28-15PBF80-05
QUANTITY
CA3100E28-15PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E28-15PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E28-15PBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions35
Shell Size - Insert28-15
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E28-15PBF80-05
Related LinksCA3100E28-, CA3100E28-15PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E28-15PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100E28-15PBF80-05
JUMPER-H9991TR/1852OR/H9991TR 8" datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 4.50V SOT143-4 datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANTALUM 33UF 25V 2917 datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CUSTOM RESISTOR BLANK 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf