ITT Cannon, LLC CA3100E32-15SB09
CA3100E32-15SB09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-15SB09
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E32-15SB09.pdf
Availability of CA3100E32-15SB09
QUANTITY
CA3100E32-15SB09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-15SB09
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-15SB09
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert32-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 245A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-15SB09
Related LinksCA3100E3, CA3100E32-15SB09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-15SB09 Details Description
Related parts for CA3100E32-15SB09
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRIVER HISIDE QUAD 28-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 220MA 3.64 OHM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.931 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf