ITT Cannon, LLC CA3100E32-17PB
CA3100E32-17PB picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-17PB
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E32-17PB.pdf
Availability of CA3100E32-17PB
QUANTITY
CA3100E32-17PB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-17PB
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-17PB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert32-17
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-17PB
Related LinksCA3100E, CA3100E32-17PB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-17PB Details Description
Related parts for CA3100E32-17PB
FERRULE NON INS 14AWG 13/32" datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT FLANGE WIRES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMOCOUPLE J datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALMNT SCKT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CABLE 27COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf