ITT Cannon, LLC CA3100E32-17PB02
CA3100E32-17PB02 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-17PB02
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E32-17PB02.pdf
Availability of CA3100E32-17PB02
QUANTITY
CA3100E32-17PB02 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-17PB02
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-17PB02
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert32-17
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-17PB02
Related LinksCA3100E3, CA3100E32-17PB02 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-17PB02 Details Description
Related parts for CA3100E32-17PB02
RES SMD 3.9K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 500MA DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC USB SWITCH SP3T DUAL 12TQFN datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 47POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf