ITT Cannon, LLC CA3100E32A10SB06
CA3100E32A10SB06 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32A10SB06
Brief Description
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E32A10SB06.pdf
Availability of CA3100E32A10SB06
QUANTITY
CA3100E32A10SB06 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32A10SB06
Internal Part NumberEIS-CA3100E32A10SB06
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32A10SB06
Related LinksCA3100E3, CA3100E32A10SB06 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32A10SB06 Details Description
Related parts for CA3100E32A10SB06
CABLE APPLE MODEM MDIN8M-DB25M datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC ESCC 44PLCC datasheet.pdf
PLUNGER 14.5MM X 9.7MM HT datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP XP-E AMBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf