ITT Cannon, LLC CA3100E32A10SB08
CA3100E32A10SB08 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32A10SB08
Brief Description
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E32A10SB08.pdf
Availability of CA3100E32A10SB08
QUANTITY
CA3100E32A10SB08 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32A10SB08
Internal Part NumberEIS-CA3100E32A10SB08
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32A10SB08
Related LinksCA3100E3, CA3100E32A10SB08 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32A10SB08 Details Description
Related parts for CA3100E32A10SB08
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA FLIPKY datasheet.pdf
IC CHARGER BATT CONST V/I 28SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 510.3VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 24POS datasheet.pdf
FUSE CERM 12A 250VAC 60VDC 3AB datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf