ITT Cannon, LLC CA3100E32A10SBF80-05
CA3100E32A10SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32A10SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E32A10SBF80-05.pdf
Availability of CA3100E32A10SBF80-05
QUANTITY
CA3100E32A10SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32A10SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E32A10SBF80-05
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32A10SBF80-05
Related LinksCA3100E32A, CA3100E32A10SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32A10SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100E32A10SBF80-05
RES SMD 162K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO263-3 datasheet.pdf
CONN RECPT 126POS T/H R/A TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 160K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
HAN TC250 MALE CONTACT 35MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf