ITT Cannon, LLC CA3100E32A10SBF80
CA3100E32A10SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32A10SBF80
Brief Description
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E32A10SBF80.pdf
Availability of CA3100E32A10SBF80
QUANTITY
CA3100E32A10SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32A10SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100E32A10SBF80
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32A10SBF80
Related LinksCA3100E3, CA3100E32A10SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32A10SBF80 Details Description
Related parts for CA3100E32A10SBF80
JUMPER-H1506TR/A3048L/H1504TR 5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMD datasheet.pdf
JOYSTICK SERIES1 3AXIS NO BUTTON datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf