ITT Cannon, LLC CA3100E32A47SB15
CA3100E32A47SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32A47SB15
Brief Description
CONN RCPT 47POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
CA3100E32A47SB15.pdf
Availability of CA3100E32A47SB15
QUANTITY
CA3100E32A47SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32A47SB15
Internal Part NumberEIS-CA3100E32A47SB15
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions47
Shell Size - Insert32-A47
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32A47SB15
Related LinksCA3100E3, CA3100E32A47SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32A47SB15 Details Description
Related parts for CA3100E32A47SB15
ROUND STANDOFF 8-32 ALUM 3/8" datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 512MB datasheet.pdf
MOD PWR LINE FILTER W/INLET 10A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 130MA LLDS datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 SGL ESD 8SOIC datasheet.pdf
RES 150K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/CLIP TIN 24CKT datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 3/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CLIP ADH .19" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf