ITT Cannon, LLC CA3100E32A55SB15
CA3100E32A55SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32A55SB15
Brief Description
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E32A55SB15.pdf
Availability of CA3100E32A55SB15
QUANTITY
CA3100E32A55SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32A55SB15
Internal Part NumberEIS-CA3100E32A55SB15
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions55
Shell Size - Insert32-A55
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32A55SB15
Related LinksCA3100E3, CA3100E32A55SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32A55SB15 Details Description
Related parts for CA3100E32A55SB15
TERMINAL BLOCK 5MM 2POS PCB datasheet.pdf
RES 10M OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOX ABS/PBT GRAY 7.87"L X 5.9"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2200K 4SMD datasheet.pdf
36.83MM X 25.55MM 1=25/PK datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf