ITT Cannon, LLC CA3100ER22-14PF80
CA3100ER22-14PF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100ER22-14PF80
Brief Description
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100ER22-14PF80.pdf
Availability of CA3100ER22-14PF80
QUANTITY
CA3100ER22-14PF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100ER22-14PF80
Internal Part NumberEIS-CA3100ER22-14PF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100ER22-14PF80
Related LinksCA3100ER, CA3100ER22-14PF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100ER22-14PF80 Details Description
Related parts for CA3100ER22-14PF80
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
HDR RA DR .100 DP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 20TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 12SIP datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf