ITT Cannon, LLC CA3100F22-14SWF80
CA3100F22-14SWF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F22-14SWF80
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100F22-14SWF80.pdf
Availability of CA3100F22-14SWF80
QUANTITY
CA3100F22-14SWF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F22-14SWF80
Internal Part NumberEIS-CA3100F22-14SWF80
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F22-14SWF80
Related LinksCA3100F2, CA3100F22-14SWF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F22-14SWF80 Details Description
Related parts for CA3100F22-14SWF80
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 22POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SJP datasheet.pdf