ITT Cannon, LLC CA3100F22-14SWF80
CA3100F22-14SWF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F22-14SWF80
Brief Description
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100F22-14SWF80.pdf
Availability of CA3100F22-14SWF80
QUANTITY
CA3100F22-14SWF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F22-14SWF80
Internal Part NumberEIS-CA3100F22-14SWF80
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F22-14SWF80
Related LinksCA3100F2, CA3100F22-14SWF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F22-14SWF80 Details Description
Related parts for CA3100F22-14SWF80
PTC RESETTABLE 16V 2.40A STRAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
MACRO VIDEO INSPCTN W/LCD SCRN datasheet.pdf
SPIRAP, 1/8" NYLON, NAT,100 FT datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
BRD SPT THR STUD SNAP LOCK 10MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 240MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
OSC TCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf