ITT Cannon, LLC CA3100F24-9SBF80
CA3100F24-9SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F24-9SBF80
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100F24-9SBF80.pdf
Availability of CA3100F24-9SBF80
QUANTITY
CA3100F24-9SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F24-9SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100F24-9SBF80
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert24-9
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F24-9SBF80
Related LinksCA3100F2, CA3100F24-9SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F24-9SBF80 Details Description
Related parts for CA3100F24-9SBF80
CAP FILM 0.39UF 2% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 3.96MM R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RED LED PNP CONN PTUNE datasheet.pdf
IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
IC VOLT MON 100V DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf