ITT Cannon, LLC CA3100F28-15SBF80F0-05
CA3100F28-15SBF80F0-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F28-15SBF80F0-05
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG WALL MNT RCPT 35POS
Datasheet Download
CA3100F28-15SBF80F0-05.pdf
Availability of CA3100F28-15SBF80F0-05
QUANTITY
CA3100F28-15SBF80F0-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F28-15SBF80F0-05
Internal Part NumberEIS-CA3100F28-15SBF80F0-05
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions35
Shell Size - Insert28-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F28-15SBF80F0-05
Related LinksCA3100F28-1, CA3100F28-15SBF80F0-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F28-15SBF80F0-05 Details Description
Related parts for CA3100F28-15SBF80F0-05
IC MCU 8BIT 14KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 830MA 110 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf