ITT Cannon, LLC CA3100F32-7PBF80-05
CA3100F32-7PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F32-7PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100F32-7PBF80-05.pdf
Availability of CA3100F32-7PBF80-05
QUANTITY
CA3100F32-7PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F32-7PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100F32-7PBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions35
Shell Size - Insert32-7
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F32-7PBF80-05
Related LinksCA3100F32, CA3100F32-7PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F32-7PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100F32-7PBF80-05
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 118 50/CD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT GREEN CA 0.31" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 40-160VIN 12VOUT datasheet.pdf
TRANSFORMER PLANAR 480UH SMD datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf