ITT Cannon, LLC CA3100R18-22PWBF80-05
CA3100R18-22PWBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100R18-22PWBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100R18-22PWBF80-05.pdf
Availability of CA3100R18-22PWBF80-05
QUANTITY
CA3100R18-22PWBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100R18-22PWBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100R18-22PWBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions3
Shell Size - Insert18-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100R18-22PWBF80-05
Related LinksCA3100R18-, CA3100R18-22PWBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100R18-22PWBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100R18-22PWBF80-05
RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 27K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 2CH 14BIT 16-DIP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SERIAL 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT T/H 20-SOIC datasheet.pdf
RES 0.075 OHM 25W 5% TO220 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML LOW 20PPM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU ARM9 32KB ROM 217LFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf