ITT Cannon, LLC CA3100R22-19SBF80-05
CA3100R22-19SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100R22-19SBF80-05
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100R22-19SBF80-05.pdf
Availability of CA3100R22-19SBF80-05
QUANTITY
CA3100R22-19SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100R22-19SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100R22-19SBF80-05
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions14
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100R22-19SBF80-05
Related LinksCA3100R22-, CA3100R22-19SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100R22-19SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100R22-19SBF80-05
BATTERY ZINC 1.5V N datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3MM VERT GOLD datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL NPN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 20K OHM 14DIP datasheet.pdf
13+13 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO SMA JACK datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 700MA 300 MOHM datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf