ITT Cannon, LLC CA3100R22-19SF80
CA3100R22-19SF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100R22-19SF80
Brief Description
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100R22-19SF80.pdf
Availability of CA3100R22-19SF80
QUANTITY
CA3100R22-19SF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100R22-19SF80
Internal Part NumberEIS-CA3100R22-19SF80
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions14
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100R22-19SF80
Related LinksCA3100R2, CA3100R22-19SF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100R22-19SF80 Details Description
Related parts for CA3100R22-19SF80
CONN SPRING CONT 48 POS .217 SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
I/Q MIX / IRM MODULE 15 - 23 GHZ datasheet.pdf