ITT Cannon, LLC CA3100R22-20SW
CA3100R22-20SW picture photo
Mfg. Part Number
CA3100R22-20SW
Brief Description
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100R22-20SW.pdf
Availability of CA3100R22-20SW
QUANTITY
CA3100R22-20SW Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100R22-20SW
Internal Part NumberEIS-CA3100R22-20SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-20
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100R22-20SW
Related LinksCA3100R, CA3100R22-20SW Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100R22-20SW Details Description
Related parts for CA3100R22-20SW
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 16QSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 40W datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf