ITT Cannon, LLC CA3100R24A28SWBF80F0
CA3100R24A28SWBF80F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100R24A28SWBF80F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG WALL MNT RCPT 28POS
Datasheet Download
CA3100R24A28SWBF80F0.pdf
Availability of CA3100R24A28SWBF80F0
QUANTITY
CA3100R24A28SWBF80F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100R24A28SWBF80F0
Internal Part NumberEIS-CA3100R24A28SWBF80F0
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions28
Shell Size - Insert24-A28
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100R24A28SWBF80F0
Related LinksCA3100R24A, CA3100R24A28SWBF80F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100R24A28SWBF80F0 Details Description
Related parts for CA3100R24A28SWBF80F0
IC PSRAM 16MBIT 70NS 48VFBGA datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 9V datasheet.pdf
TXRX FE SM LASER 125MBS 2X5 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf
TPS/TCM/TRS/TTM REMOVAL TOOL INS datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 1.5A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TPS562210 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V 20% X6S 1210 datasheet.pdf