ITT Cannon, LLC CA3100R28-12SWF80
CA3100R28-12SWF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100R28-12SWF80
Brief Description
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100R28-12SWF80.pdf
Availability of CA3100R28-12SWF80
QUANTITY
CA3100R28-12SWF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100R28-12SWF80
Internal Part NumberEIS-CA3100R28-12SWF80
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert28-12
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100R28-12SWF80
Related LinksCA3100R2, CA3100R28-12SWF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100R28-12SWF80 Details Description
Related parts for CA3100R28-12SWF80
DIODE VARACTOR 25V SOD323 datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 300POS SMD datasheet.pdf
JFET N-CH 1MA 100MW VTFP datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 55NS 28TSOP datasheet.pdf
RES 348 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 249K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 31mA Backlight, Camera Flash 24-TQFN (3x4) datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf