ITT Cannon, LLC CA3101E32A47SB15
CA3101E32A47SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3101E32A47SB15
Brief Description
CONN RCPT 47POS INLINE SKT
Datasheet Download
CA3101E32A47SB15.pdf
Availability of CA3101E32A47SB15
QUANTITY
CA3101E32A47SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3101E32A47SB15
Internal Part NumberEIS-CA3101E32A47SB15
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions47
Shell Size - Insert32-A47
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3101E32A47SB15
Related LinksCA3101E3, CA3101E32A47SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3101E32A47SB15 Details Description
Related parts for CA3101E32A47SB15
TRIAC SENS GATE 600V 12A TO220-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 5/16" 7.01" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CUSTOM UMQ MAT 36"X60" SPCL datasheet.pdf
GRACE INERTIA HEADER ASSY 8POS datasheet.pdf