ITT Cannon, LLC CA3101F24-22SYF80
CA3101F24-22SYF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3101F24-22SYF80
Brief Description
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3101F24-22SYF80.pdf
Availability of CA3101F24-22SYF80
QUANTITY
CA3101F24-22SYF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3101F24-22SYF80
Internal Part NumberEIS-CA3101F24-22SYF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Fastening TypeThreaded
OrientationY
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3101F24-22SYF80
Related LinksCA3101F2, CA3101F24-22SYF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3101F24-22SYF80 Details Description
Related parts for CA3101F24-22SYF80
TRIMMER 10K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 16A QC TERM 250V datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #32 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
3+3 WAY M HORIZ BM SMT W/3.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
OFF-DELAY WITH RESET IP65 11-PIN datasheet.pdf
CAP FILM 10 NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf