ITT Cannon, LLC CA3102E14S-7PBF80A176A232
CA3102E14S-7PBF80A176A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E14S-7PBF80A176A232
Brief Description
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E14S-7PBF80A176A232.pdf
Availability of CA3102E14S-7PBF80A176A232
QUANTITY
CA3102E14S-7PBF80A176A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E14S-7PBF80A176A232
Internal Part NumberEIS-CA3102E14S-7PBF80A176A232
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions3
Shell Size - Insert14S-7
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E14S-7PBF80A176A232
Related LinksCA3102E14S-7, CA3102E14S-7PBF80A176A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E14S-7PBF80A176A232 Details Description
Related parts for CA3102E14S-7PBF80A176A232
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 26.8VWM 47.7VC MELF datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.64V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CERAM AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FOOT CYLIN 1.063" DIA SILVER datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf