ITT Cannon, LLC CA3102E20-19PB04
CA3102E20-19PB04 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-19PB04
Brief Description
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E20-19PB04.pdf
Availability of CA3102E20-19PB04
QUANTITY
CA3102E20-19PB04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-19PB04
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-19PB04
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions3
Shell Size - Insert20-19
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-19PB04
Related LinksCA3102E2, CA3102E20-19PB04 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-19PB04 Details Description
Related parts for CA3102E20-19PB04
IC REG BUCK ADJ 2A 16TQFN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.2A 6-TSOP datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 2K OHM 75W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TV 18C 14#22D 4#8(QUAD) SKT RE datasheet.pdf
TV 4C 2#12(COAX) 2#8(COAX) datasheet.pdf
1200UF 6,3V 10X16MM 125C 3000H datasheet.pdf