ITT Cannon, LLC CA3102E20-19PWBF80
CA3102E20-19PWBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-19PWBF80
Brief Description
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E20-19PWBF80.pdf
Availability of CA3102E20-19PWBF80
QUANTITY
CA3102E20-19PWBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-19PWBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-19PWBF80
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions3
Shell Size - Insert20-19
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-19PWBF80
Related LinksCA3102E20, CA3102E20-19PWBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-19PWBF80 Details Description
Related parts for CA3102E20-19PWBF80
CONN SPRING 37POS SNGL .177 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ENCODER OPT 24POS PB PC MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN 0.4MM RCPT 22CKT SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf