ITT Cannon, LLC CA3102E20-27SBF80-05
CA3102E20-27SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-27SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E20-27SBF80-05.pdf
Availability of CA3102E20-27SBF80-05
QUANTITY
CA3102E20-27SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-27SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-27SBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-27SBF80-05
Related LinksCA3102E20-, CA3102E20-27SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-27SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E20-27SBF80-05
CONN RECEPT 12POS .80MM DUAL SMD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC PROCESSOR FRONT END 64LFCSP datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CTV 4C 4#8(TWIN) SKT J/N RECP datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf