ITT Cannon, LLC CA3102E20-27SXB109
CA3102E20-27SXB109 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-27SXB109
Brief Description
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E20-27SXB109.pdf
Availability of CA3102E20-27SXB109
QUANTITY
CA3102E20-27SXB109 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-27SXB109
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-27SXB109
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-27SXB109
Related LinksCA3102E20, CA3102E20-27SXB109 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-27SXB109 Details Description
Related parts for CA3102E20-27SXB109
RES 5.36K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP GP 300KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf