ITT Cannon, LLC CA3102E20-30PBF80A176
CA3102E20-30PBF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-30PBF80A176
Brief Description
CONN RCPT 13 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E20-30PBF80A176.pdf
Availability of CA3102E20-30PBF80A176
QUANTITY
CA3102E20-30PBF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-30PBF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-30PBF80A176
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions13
Shell Size - Insert20-30
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-30PBF80A176
Related LinksCA3102E20-, CA3102E20-30PBF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-30PBF80A176 Details Description
Related parts for CA3102E20-30PBF80A176
CAP THIN FILM 0.1PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC REGISTR PAR-LOAD 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP SILICON 0.033UF 15% 11V 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 24V datasheet.pdf
KPT 3C 3#20 PIN RECP datasheet.pdf
WRENCH COMBO 7/16" 4" datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf