ITT Cannon, LLC CA3102E20-33SBF80
CA3102E20-33SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-33SBF80
Brief Description
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E20-33SBF80.pdf
Availability of CA3102E20-33SBF80
QUANTITY
CA3102E20-33SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-33SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-33SBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions11
Shell Size - Insert20-33
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-33SBF80
Related LinksCA3102E2, CA3102E20-33SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-33SBF80 Details Description
Related parts for CA3102E20-33SBF80
RES 1.6K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 182UH 350MA 784 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 109 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
G5 MOTOR OIL SEAL 200W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf