ITT Cannon, LLC CA3102E22-10SXBF80
CA3102E22-10SXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E22-10SXBF80
Brief Description
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E22-10SXBF80.pdf
Availability of CA3102E22-10SXBF80
QUANTITY
CA3102E22-10SXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E22-10SXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E22-10SXBF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-10
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated1250VAC, 1750VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E22-10SXBF80
Related LinksCA3102E22, CA3102E22-10SXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E22-10SXBF80 Details Description
Related parts for CA3102E22-10SXBF80
IC OPAMP GP 2MHZ 14SOP datasheet.pdf
IC AMP RF N-CH 30V TO-92 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
RUN-JOG datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.280" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf