ITT Cannon, LLC CA3102E22-14SBF80A232
CA3102E22-14SBF80A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E22-14SBF80A232
Brief Description
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E22-14SBF80A232.pdf
Availability of CA3102E22-14SBF80A232
QUANTITY
CA3102E22-14SBF80A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E22-14SBF80A232
Internal Part NumberEIS-CA3102E22-14SBF80A232
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E22-14SBF80A232
Related LinksCA3102E22-, CA3102E22-14SBF80A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E22-14SBF80A232 Details Description
Related parts for CA3102E22-14SBF80A232
VARISTOR 462V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR TIMR/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 28SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 66.4VWM 118VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf