ITT Cannon, LLC CA3102E22-20SYB
CA3102E22-20SYB picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E22-20SYB
Brief Description
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E22-20SYB.pdf
Availability of CA3102E22-20SYB
QUANTITY
CA3102E22-20SYB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E22-20SYB
Internal Part NumberEIS-CA3102E22-20SYB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-20
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E22-20SYB
Related LinksCA3102E, CA3102E22-20SYB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E22-20SYB Details Description
Related parts for CA3102E22-20SYB
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 105W datasheet.pdf