ITT Cannon, LLC CA3102E22-23SBF80-05F0
CA3102E22-23SBF80-05F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E22-23SBF80-05F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS
Datasheet Download
CA3102E22-23SBF80-05F0.pdf
Availability of CA3102E22-23SBF80-05F0
QUANTITY
CA3102E22-23SBF80-05F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E22-23SBF80-05F0
Internal Part NumberEIS-CA3102E22-23SBF80-05F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-23
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E22-23SBF80-05F0
Related LinksCA3102E22-2, CA3102E22-23SBF80-05F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E22-23SBF80-05F0 Details Description
Related parts for CA3102E22-23SBF80-05F0
IC TERM SCSI DIFF/SWITCH 24-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 84 I/O 132QFN datasheet.pdf
IC BUFFER UHS 3-ST 6-MICROPAK2 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
FIXED IND 3.8NH 900MA 100 MOHM datasheet.pdf