ITT Cannon, LLC CA3102E22-23SWBF80F0-05
CA3102E22-23SWBF80F0-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E22-23SWBF80F0-05
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS
Datasheet Download
CA3102E22-23SWBF80F0-05.pdf
Availability of CA3102E22-23SWBF80F0-05
QUANTITY
CA3102E22-23SWBF80F0-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E22-23SWBF80F0-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E22-23SWBF80F0-05
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-23
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E22-23SWBF80F0-05
Related LinksCA3102E22-2, CA3102E22-23SWBF80F0-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E22-23SWBF80F0-05 Details Description
Related parts for CA3102E22-23SWBF80F0-05
MOSFET N-CH 20V 16A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 20PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit datasheet.pdf
72000UF 40V 64X117 85C ST datasheet.pdf