ITT Cannon, LLC CA3102E22-2SB109
CA3102E22-2SB109 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E22-2SB109
Brief Description
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E22-2SB109.pdf
Availability of CA3102E22-2SB109
QUANTITY
CA3102E22-2SB109 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E22-2SB109
Internal Part NumberEIS-CA3102E22-2SB109
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-2
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E22-2SB109
Related LinksCA3102E2, CA3102E22-2SB109 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E22-2SB109 Details Description
Related parts for CA3102E22-2SB109
IC REG LDO 6V 1.2A SP3SUA datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 176TQFP datasheet.pdf
21WA4 FE_40 A S4_SOLDERCUP_MOUNT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 2400-2500 MHZ 06 datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
TV 10C 10#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
26500 55C 55#20 S TH RECP LC datasheet.pdf
6800UF 6,3V 12,5X25 datasheet.pdf