ITT Cannon, LLC CA3102E24-10PBF80F0A34
CA3102E24-10PBF80F0A34 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-10PBF80F0A34
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 7POS
Datasheet Download
CA3102E24-10PBF80F0A34.pdf
Availability of CA3102E24-10PBF80F0A34
QUANTITY
CA3102E24-10PBF80F0A34 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-10PBF80F0A34
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-10PBF80F0A34
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions7
Shell Size - Insert24-10
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size8
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-10PBF80F0A34
Related LinksCA3102E24-1, CA3102E24-10PBF80F0A34 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-10PBF80F0A34 Details Description
Related parts for CA3102E24-10PBF80F0A34
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CABLE 22AWG SHIELDED datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.04A 330 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH SMART SWITCH TO263-7 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG DL BOOST/LINEAR 8DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf