ITT Cannon, LLC CA3102E24-10PZB
CA3102E24-10PZB picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-10PZB
Brief Description
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-10PZB.pdf
Availability of CA3102E24-10PZB
QUANTITY
CA3102E24-10PZB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-10PZB
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-10PZB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationZ
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-10PZB
Related LinksCA3102E, CA3102E24-10PZB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-10PZB Details Description
Related parts for CA3102E24-10PZB
RES 51.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.1A 6TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
COUNTER LED 4 CHAR 12-48V PNL MT datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
MPAC DISCR KEY PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS 2.2MM datasheet.pdf