ITT Cannon, LLC CA3102E24-10SWBF80
CA3102E24-10SWBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-10SWBF80
Brief Description
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24-10SWBF80.pdf
Availability of CA3102E24-10SWBF80
QUANTITY
CA3102E24-10SWBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-10SWBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-10SWBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-10SWBF80
Related LinksCA3102E24, CA3102E24-10SWBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-10SWBF80 Details Description
Related parts for CA3102E24-10SWBF80
CONN FAKRA PLUG 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 11PS STR .100 15GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC SYNC BUCK FET DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10 PG29 datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.5A MINI3 datasheet.pdf
RES SMD 626 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 200VDC RAD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
HDM SAPR212F285O G CUT datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf