ITT Cannon, LLC CA3102E24-11SB109
CA3102E24-11SB109 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-11SB109
Brief Description
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24-11SB109.pdf
Availability of CA3102E24-11SB109
QUANTITY
CA3102E24-11SB109 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-11SB109
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-11SB109
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert24-11
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-11SB109
Related LinksCA3102E2, CA3102E24-11SB109 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-11SB109 Details Description
Related parts for CA3102E24-11SB109
CONN HEADER .100 SNGL STR 14POS datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 750MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 24POS 2.54MM datasheet.pdf
I/O MODULE 12 DIGITAL 8 RELAY datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 274 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf