ITT Cannon, LLC CA3102E24-22PYBF80-05
CA3102E24-22PYBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-22PYBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-22PYBF80-05.pdf
Availability of CA3102E24-22PYBF80-05
QUANTITY
CA3102E24-22PYBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-22PYBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-22PYBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-22PYBF80-05
Related LinksCA3102E24-, CA3102E24-22PYBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-22PYBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E24-22PYBF80-05
CAP TACTILE ROUND BLACK datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 48KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 800UH 1.75A 640 MOHM datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 300A 3TOWER datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 32 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf