ITT Cannon, LLC CA3102E24-22SBF80-05
CA3102E24-22SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-22SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24-22SBF80-05.pdf
Availability of CA3102E24-22SBF80-05
QUANTITY
CA3102E24-22SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-22SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-22SBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-22SBF80-05
Related LinksCA3102E24-, CA3102E24-22SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-22SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E24-22SBF80-05
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 10% 20W TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf