ITT Cannon, LLC CA3102E24-22SYBF80
CA3102E24-22SYBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-22SYBF80
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24-22SYBF80.pdf
Availability of CA3102E24-22SYBF80
QUANTITY
CA3102E24-22SYBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-22SYBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-22SYBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-22SYBF80
Related LinksCA3102E24, CA3102E24-22SYBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-22SYBF80 Details Description
Related parts for CA3102E24-22SYBF80
LED .47" 4L E10 525NM PGRN WTR datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 10AF TO3PF datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 12 BIT DAC 8 CH S/O 20-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
OSC XO 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
TV 5C 5#20 SKT PLUG datasheet.pdf
560UF 50V 12.5X33.5 125C RAD datasheet.pdf