ITT Cannon, LLC CA3102E24A28PBF80-05
CA3102E24A28PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 28 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24A28PBF80-05.pdf
Availability of CA3102E24A28PBF80-05
QUANTITY
CA3102E24A28PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28PBF80-05
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28PBF80-05
Related LinksCA3102E24A, CA3102E24A28PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E24A28PBF80-05
CONN RECEPT R/A .8MM 68POS PCB datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
T STRUT 3.500L GDS:CCA12S/90-001 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL 627NM HER DIFF datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.38A 109 MOHM datasheet.pdf