ITT Cannon, LLC CA3102E24A28PXB04
CA3102E24A28PXB04 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28PXB04
Brief Description
CONN RCPT 28POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24A28PXB04.pdf
Availability of CA3102E24A28PXB04
QUANTITY
CA3102E24A28PXB04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28PXB04
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28PXB04
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28PXB04
Related LinksCA3102E2, CA3102E24A28PXB04 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28PXB04 Details Description
Related parts for CA3102E24A28PXB04
VARISTOR 73V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 240K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC SHRT HNG datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1.8V EXT 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 9A 120/240VAC datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf