ITT Cannon, LLC CA3102E24A28PYBF80
CA3102E24A28PYBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28PYBF80
Brief Description
CONN RCPT 28POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24A28PYBF80.pdf
Availability of CA3102E24A28PYBF80
QUANTITY
CA3102E24A28PYBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28PYBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28PYBF80
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28PYBF80
Related LinksCA3102E24, CA3102E24A28PYBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28PYBF80 Details Description
Related parts for CA3102E24A28PYBF80
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 257TAPS 14-TSSOP datasheet.pdf
024 UNIV I/O 30DP SLOT datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 3POS 5MM datasheet.pdf
ADAPTER PANEL FOR 3G3JV SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 6.26K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27K OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
VINYL INSL BUTTED SEAM BLOCK FOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.8V 500MW DO35 datasheet.pdf