ITT Cannon, LLC CA3102E24A28SWB-05
CA3102E24A28SWB-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28SWB-05
Brief Description
CONN RCPT 28 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24A28SWB-05.pdf
Availability of CA3102E24A28SWB-05
QUANTITY
CA3102E24A28SWB-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28SWB-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28SWB-05
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28SWB-05
Related LinksCA3102E24, CA3102E24A28SWB-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28SWB-05 Details Description
Related parts for CA3102E24A28SWB-05
RES SMD 324 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TEMP MONITOR SMBUS 10UMAX datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 200V 40KA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CABLE 12COND 26AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf