ITT Cannon, LLC CA3102E28-10SBF80A232
CA3102E28-10SBF80A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-10SBF80A232
Brief Description
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E28-10SBF80A232.pdf
Availability of CA3102E28-10SBF80A232
QUANTITY
CA3102E28-10SBF80A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-10SBF80A232
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-10SBF80A232
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions7
Shell Size - Insert28-10
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 74A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-10SBF80A232
Related LinksCA3102E28-, CA3102E28-10SBF80A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-10SBF80A232 Details Description
Related parts for CA3102E28-10SBF80A232
MODULE SDRAM DDR 256MB 184DIMM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 16SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 12POS SMD datasheet.pdf
RES 145 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 25COND 24AWG 500' datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
RES 50 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR WATCHDOG SOT23-5 datasheet.pdf
PUSH MOUNT .18-.19 4.6MM - datasheet.pdf